V případě, že vás bude něco zajímat, neváhejte nás kontaktovat.

Když chcete posed (a všechny ty věci okolo něj) a nebo si třeba naplánovat schůzku v našem showroomu.

Petr
721 626 379
petr@kupsiposed.cz

Když budete chtít něco z oblasti marketingu, spolupráce, PR.

Iva
704 214 908
iva@kupsiposed.cz

Adresa, kde se nachází naše showposedy. Přímo u naší truhlárny v Dolní Cerekvi (poblíž Pelhřimova)
Dolní Cerekev 275, 588 45 Dolní Cerekev
MAPA TADY

V některých případech je tomu skutečně tak. Někdy je však situace ideálnější než jindy a existuje mnoho variací na pozemek. Bezproblémové řešení se nabízí v situaci, že je váš pozemek stavební parcela/ zde je to jen a jen vaše hřiště a vy si zde můžete hrát jak chcete/ je potřeba jen dodržet pravidla (stavba do 25m2 a 3 m od ostatních pozemků). Téměř bez škobrtnutí je to také v případě, že je váš pozemek zahrada/ musí být však určena k rekreaci a záleží na územním plánu.

Ostatně, to záleží vždy. Územní plán musí být zkrátka respektován. A také nezapomenout, že poslední a důležité slovo má vždy příslušný úřad.

Pozn. Vaše vysněné místo, kde bude posed instalován je zásadní věc. Můžeme se za vás podívat i do územního plánu a zjistíme, jaké jsou možnosti. Zašlete nám prosím číslo parcely ideálně s názvem/ kódem katastrálního území či název/ kód obce.
Vždy potřebujeme znát konkrétní pozemek. Někdy je potřeba územní řízení, jindy být nemusí. Na pronajatém pozemku bude nutné mít písemný souhlas majitele. Posed je vyrobené zařízení, které není pevně spojené se zemí v případě, že použijeme pro ukotvení zemní vruty.

Zároveň nás můžete předem připravit na to, jestli k vám na pozemek vede třeba jen lesní cesta či máte pozemek někde vysoko v horách. Všechny tyto informace se nám totiž následně budou hodit při plánování instalace.

Mít lesní pozemek je krásná a trochu složitější věc. Povoluje stavbu, která bude mít charakter stavby pro hospodaření v lesích. No a co by to mělo být jiného, než právě posed – stavba pro výkon práva myslivosti. Zde doporučujeme zkusit se nejdříve dohodnout s myslivci, respektive tzv. místní honitbou. Ty by si posed měli zaregistrovat a pro vás se tím otevírá ta nejjednodušší možnost mít svůj posed v lese.

Tady je třeba zjistit, jak je aktuálně tento pozemek využívaný. Mohou tam být závazky v podobě dlouhodobých pachtovních smluv a to se pak do pole nemůže zasahovat.
Pokud se ale rozhodnete jít na této půdě cestou rekreace a územního řízení, je nutné nejdříve požádat o změnu na zahradu. Zahrady pak mohou být zastavěné chatami do určitých procent plochy a určité výšky (konkrétně vždy záleží na daném územním plánu).

Jestli je váš pozemek v CHKO, nemusí to vždy být ta nejrůžovější varianta. My si samozřejmě přejeme, aby všude okolo nás bylo zaseto mnoho posedů. Ale krajinu, přírodu, její ráz a potřeby, to musíme respektovat. Jsme však přesvědčeni o tom, že citlivým umístěním posedu nebudeme nikoho a nic ohrožovat. V případě CHKO je třeba zahájit jednání přímo s danou oblastí a zkusit se domluvit na podmínkách instalace. Jestli bychom se měli do jednání pustit za vás, budeme potřebovat vaší plnou moc. Nic vám slíbit nemůžeme, ale zkusit..zkusit by se mělo všechno! (Tuto službu nabízíme za poplatek).

U nás v nabídce naleznete model Krabička, Domeček a posed Saunička. Krabička je nejoblíbenější verze posedu, který umožňuje na půdorysu 2 x 4 metry (včetně kryté terasy a integrovaného sezení) přespání dvou dospěláků, respektive velkorysou romantiku pro dva. Ležení zabíhající až ven z posedu umožňuje vychutnat si přírodu v dosud netušeném rozměru.

Domeček je posed, který umožní přespání až 5! dospěláků. Dole minimalistický taneční parket, stůl či ležení pro dva (to vše díky výklopnému modulu, který je takový náš Transformer). Nahoře pak výhled na hvězdy velkorysým prosklením. Doplnit můžete o řadu vychytávek jako je mini koupelna ve formě stylového umyvadla, tyč na sušení oblečení nebo reproduktor pro vaší oblíbenou klasiku.

Dokážeme prakticky cokoliv, ale momentálně vyrábíme naše posedy vždy po sériích. Tzn. že od nás dostáváte vybavený posed za zvýhodněnou cenu. My vždycky vyrobíme jen několik kusů/ 10 – 15. Zpravidla ale na jednu edici navazuje hned další. Šance, že se trefíte je tedy veliká. Při takové výrobě máme úpravy dost omezené. Např. ale barvu, tu vám dokážeme změnit jako chameleon. Čarovat do nekonečna umíme i s výbavou. Když si třeba budete přát doplnit reproduktor vaší oblíbené značky, knihu, lampu nebo to či ono sezení.
Stojíme si za každým posedem tak, jak je – pro nás ideální kombinace architektury, jednoduchosti designu a nákladů.

Standardně probíhá instalace tak, že vám posed dovezeme již kompletně sestavený a na místě ho nasadíme na podstavu. Aktuálně řešíme i model, který by šel skládat přímo na místě. Tak bychom dokázali posed dostat i na méně dostupná místa. K ceně posedu je nutné připočíst ještě částku za dopravu (liší se u varianty Domeček x Krabička).
Posed veze z truhlárny nákladní auto s hydraulickou rukou nebo je přepravován na přívěsu. Z tohoto důvodu potřebujeme vždy dobrou přístupovou cestu na pozemek. Instalaci a manipulaci na místě máme rozdělenou do takových dvou úrovní. První je manipulace “easy”, kdy usazujeme z příjezdové cesty do roviny k vám na pozemek. Ve chvíli, kdy je dostupnost náročnější, používáme kombinaci vhodné techniky (traktor, bagr, jeřáb). Následně pak částku za instalaci dopočítáváme.
Kotvení do země provádíme pomocí zemních vrutů nebo na betonové patky. Úplně přesně jsme si instalaci nestopovali, ale cca za 59 min a 32,3 sekundy to máme. A jestli nemáte pozemek na Everestu, dokážeme to.

 • usazení posedu na barvené železné konstrukci
 • stěny z 42mm biodesky (smrk) + lepené kryté spoje na falc
 • dvojskla s Argonem s prostupem Ug=1,1 W/m2K
 • okna/střílny s falcem
 • střešní fólie tl. 3mm a oplechování
 • 2x (v případě krabičky) a 3x (u domečku) výklopná okénka s falcem pro větrání, pozorování zvěře či vkrajním případě i střelbě (ale doporučujeme řešit konflikty jinak)  vnitřní nátěry všech materiálů speciálni Tikkurila barvou pro sauny (do vlhkého prostředí a zcela nezávadná, vodou ředitelná) vč. speciální lazury podlahy pro snazší údržbu
 • venkovní nátěr ochranou barevnou lazurou (Tikkurila-téměř 160 let zkušeností z Finska už je znát)
 • pozn. nátěrová plocha Domečku je 137m2/ vše je mořeno a 2x natřeno zvenku i uvnitř/ to je metrů!

Posedy vyráběné v edici mají bohatou výbavu přesně tak, jak si myslíme, že je to užitečné a přirozené/ zkrátka nejlepší. Každá edice je jedinečná tím, že tam nějakou část výbavy lehce pozměníme (jednou je to třeba kulaté okno ala ponorka do dveří, jindy třeba zábradlí ke schodům).
U posedu, který bychom tvořili na míru je vybavení posedu jen na vás. Můžete si ji poskládat přesně podle vašich představ a gusta. Nabízíme několik modulů, které si můžete volně kombinovat. Posed si určitě neumíme představit bez postele a naší kompaktní kuchyňko koupelny.
Spát, snít a těšit se na probuzení. To jak spíme se dokáže odrazit na tom, jak se cítíme a jak žijeme. Naším přáním tedy rozhodně je, aby se vám v posedu spalo hezky. Proto jsme pro vás připravili velkou manželskou postel, která je umístěná do předsazeného čelního okna (varianta Domeček poskytuje ubytování až pro 5 dospěláků, dole se nachází výklopná postel pro 2 a další 3 lůžka naleznete v patře). Postel je vytvořená na míru posedu a zcela integrovaná přímo do konstrukce. Můžete se tak probouzet s dokonalým výhledem a pohledem na svět. Vybavena umí být kvalitní matrací od českého výrobce.
Krabička navíc disponuje úložným prostorem pod postelí. Díky preciznímu zpracování na míru jde o maximální využití zbývajícího prostoru. Dále můžeme Posed osadit balíčkem
“Teplo” což se může hodit zvláště v zimních měsících. Hřát vás mohou kamínka na dřevo nebo plynová varianta vytápění. V případě, že plánujete posed napojit na el. sítě, můžete vyhřívat přímotopem.
N​ejvětší romantika umí vzniknout při svíčkách a knížku si můžete přečíst i s čelovkou.
V případě, že si ale budete chtít na něco pořádně posvítit a nebo dobít svoje přístroje, nabízíme solární panel. Součástí je akumulátor 12V/25Ah – včetně regulátoru, pojistek a USB výstupu. Do této sestavy je napojená nabíjecí přenosná lampa. S touto sestavičkou vydržíte svítit celou noc a telefon si k tomu nabijete několikrát. Posed si můžete vytunit ještě balíčkem “bezpečí” a také pro případ potřeby je tu modul suché wc nebo kompostovací záchod.

Je to posed, protože to není rozhledna, a kdyby to byla rozhledna, tak to zase nebude posed. Moc rádi bychom stavěli tak vysoko, jak jen si budete přát. Z naší strany to však znamená nový projekt, spočítat statiku, zkrátka trochu té matematiky. Umíme to (do 3, 5m), jen se nejdříve prosím přesvědčte, zda vám náhodou výška 2m přeci jen neladí.

Posed vám na přání vybavíme tak, aby vám bylo teplo pořád, když to budete potřebovat. Umíme instalovat malá kamínka na dřevo, plynovou variantu vytápění a v případě, že jste napojení na elektřinu i přímotop. Speciální zateplení posedy nemají, ale masivní dřevěná deska 42 mm vykazuje slušné izolační hodnoty. Když pak hodnota na teploměru bude stoupat, záleží i na tom, kde bude váš posed umístěn a jaká bude jeho orientace. Prospívat budou např. stromy či další objekty v okolí. Na volném prostranství a v pravé poledne pak může být v posedu teplo. Posed je však oboustranně provětrávaný, takže jako na půdě to nebude.

Na vítr jsme připraveni. Vše je propočítané na horské lokace v ČR, takže jestli se nebude jednat o opravdu mimořádný hurikán, bude vše držet pevně tak, jak má. Pláštěnkou pro posed je ochranná barevná lazura, která se používá i ve Finsku. Spoje jsou navíc kryté a lepené.

Připravujeme síť posedů, která bude spojovat a propojovat všechny posedy, které se budou chtít stát součástí týhlectý party. Pak si jednou ráno takhle zabalíte pár věcí s sebou do batohu, dvě tatranky a vyrazíte na Tour de Posed. Naplánujete si cestu a pak už jen půjdete od posedu k posedu. Vaše cesta. Aplikace, která bude propojovat všechny poseduchtivé vám vždy poskytne veškeré informace. Posed si budete moci pronajmout na pár-hodinový piknik nebo několik nocí.

Tak ho prodáte, nebo se obrátíte na nás a my ho pomůžeme nabídnout poseduchtivým. Věříme, že postupně vznikne i nabídka second hand posedů. Ale nebude to hned a cenu si podle nás budou držet dobře. A kdo ví, třeba půjdou i nahoru, když vidíme jak stoupá cena dřeva a lidské práce.

Občas se setkáváme s názorem, že to nemůže být přece tak těžké, vyrobit posed. A že to zcela jistě musí jít i za menší náklady. Zrazovat vás od toho určitě nebudeme, ale představíme vám základní fakta a zkušenosti. Protože ono je to trochu složitější, než složit třeba origami opici.

 • Zkuste v Čechách najít kvalitního truhláře, který na vás bude mít dostatek času. My to zkoušeli a není to vůbec jednoduchá věc.
 • Potřebujete čas. Hodně času. A pak ještě nějaký ten čas navíc.
 • 8OO hodin (spíš více) intenzivní práce a to nepočítáme ty hodiny přemýšlení o projektu před spaním. Je nutné promyslet spoustu detailů: systém stavby a statiku, uchycení skel, odizolovaní skel, z jakého materiálu, jaké doplňky, jakou fólii na střechu, z jakého dřeva, čím to natřít, jak uchytit kovovou konstrukci, jakou podobu bude mít vestavěný nábytek, příprava pro CNC, dohoda s dodavateli..(a to jste zatím pořád na začátku).
 • Pozn. pro představu: nátěrová plocha varianty Domeček je 137 m2, vše je mořeno a natřeno 2x uvnitř i zvenku a když nepočítáme práci toho, kdo bude natírat..tak se dostaneme k 10 tis.
 • Je za tím spousta neúnavné práce, kterou musíte umět zasadit do kontextu architektury, jednoduchosti designu a tak, aby vše fungovalo jako celek.
 • Tu pravou představu o hodnotě věci si uděláte až ve chvíli, kdy vylezete po schodech do posedu a rozhlédnete se!

Obchodní podmínky TreeBee ke stažení

Smlouva o zpracování osobních údajů ke stažení.

Zásady ochrany osobních údajů ke stažení.